Ještě nikdy se mi nestalo, že bych video stříhala s pláčem a po jeho dostříhání bych místo radosti z hotové práce cítila bezmoc a úzkost. Tohle bylo poprvé.

Stříhala jsem totiž nové "Co jsem dnes jedla", které bylo nejen o jídle, ale zároveň bylo i denním vlogem. A já tu neděli byla zrovna na demonstraci Cube of truth, kde se promítají záběry zvířat z vekochovů. Tuto akci jsem tedy natáčela a jelikož jsem poměrně citlivá, pobrečela jsem si už na Václavském náměstí. Poté jsem se ale věnovala lidem okolo a rychle se oklepala.


Nejvíc jsem narazila, když jsem měla toto video stříhat. Záběry z velkochovů a jatek jsem už viděla tisíckrát. Však taky byly to hlavní a nejsilnější, co mě přivedlo k veganství. Při střihu ale často sleduji určité úseky několikrát. Začnu hrubým střihem a postupně video zkracuji až do požadované podoby.

 Některé scény se mi tedy začaly pomalu vrývat pod kůži. A třeba při pohledu do očí prasete zavřeného v železné ohradě, která je jen o maličko větší než ono samo, mi začaly téct slzy proudem a nezbývalo mi než se stále dokola ptát: "jak je tohle možné", "jaktože se tohle děje", "jak tohle můžeme dopustit"...


Často teď pod videy čtu komentáře, že se vám nelíbí, jak jsem se změnila, že jsem se vám víc líbila pozitivní a veselá.  Já jsem se ale zase tak moc nezměnila. Jen jsem se rozhodla ukázat i tu druhou stránku mého života. Ne jen tu kdy se snažím být šťasná, žít přítomým okamžikem a brát život z té lepší stránky, ale i tu kdy jsem smutná, zoufalá a zničená z reality, z toho co jako lidé vše pácháme a jak se chováme. Z toho kolik zvířat v tuto chvíli trpí v šílených podmínkách jen kvůli našim rozmarům a úplně zbytečně.

 Možná si někteří a některé ani nedokážou přesně představit, jak takové zoufalství může být silné, možá tenhle článek ale bude číst i spousta lidí, co to mají stejně. Chtěla bych i nadále točit určitá videa pozitivní a motivační. Můžete ale ocenit i to, že i s vědomím ztráty určitého počtu odběratelek a odběratelů, točím videa upřímně a tak jak je cítím.


Abych se ale vrátila zpět k samotnému videu, pokud byste ho chtěli vidět, 
můžete tak učinit zde.

A pokud byste se chtěli připojit 
k akcím Cube of truth, 
přidejte se 
na Facebooku do této skupiny
Děkuji a mějte se hezky.CONVERSATION